Rekreacja i sport na dobry START - 3

Rekreacja i sport na dobry START - odsłona 3

Trzecia i zarazem ostatnia edycja projektu odbyła się 14 września na brzeskiej Marinie. Wydarzenie skupiło ponad 100 osób. Reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami rywalizowali o nagrody i statuetki wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu. Udział wzięło 7 drużyn: I LO, II LO, ZSB, ZSE, ZSZ NR 1, ZSS, WTZ BRZEG. Wszystkie ekipy miały do pokonania 7 różnych dyscyplin, w których zdobywały punkty oraz wiedzę.

– Na „stacji” u Pana Andrzeja Wojnarowskiego należało poprawnie wykonać procedury udzielania pierwszej pomocy na przygotowanym fantomie. Stowarzyszenie Brzeg 4×4 zafundowało off road-ową zabawę w postaci przeciągania auta, toczenia opony i poznawania sprzętu technicznego. W kalamburach wiedzą musiał wykazać się opiekun. Były też punkty sprawnościowe: drużyny musiały współpracować na trzyosobowych nartach, wykazać się spostrzegawczością w układaniu puzzli, precyzją w przekładaniu fasoli do miseczki pałeczkami chińskimi, a na koniec przy pomocy rurki przetransportować wodę z jednej szklanki do drugiej – wymienia Magdalena Kłoda i dodaje – Na specjalnym punkcie, można było wykazać się celnością i dokładnością w strzelaniu z wiatrówki.

Rywalizacja, zabawa i muzyka to jedno, ale ideą projektu była również rekreacja i integracja, dlatego dzięki współpracy z dyrektorem MOSiR-u Krzysztofem Kulwickim każda z drużyn odbyła rejs po Odrze. Na koniec, uroczystego wręczenia nagród dokonał wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski, który podkreślił, jak ważne są tego typu przedsięwzięcia i obiecał wsparcie programu w przyszłym roku.

<< Wróć do poprzedniej strony

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PO UNIKATOWE JEDYNE W SWOIM RODZAJU:

Prace wykonane przez osoby niepełnosprawne uczestników WTZ Brzeg. Różnorodność tematu od WIOSNY po WIELKANOC w tym: Ceramika, Witraż, Stroiki, Kartki, poprostu rękodzieło artystyczne. Brzeg -Ul. 1 Maja 2