X Jubileuszowy Festiwal "JESTEŚMY TU

X Jubileuszowy Festiwal "JESTEŚMY TU

Jubileuszowy bo X Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych "JESTEŚMY TU" już za nami. Odbył się on dokładnie 27 października 2017 roku, oczywiście w BCK. Z racji dziesięciolecia odbył się piękny koncert Pani Anny Żebrowskiej "Niech wrócą te lata". Nie było chyba osoby, która się nie wzruszyła. Jak by tego było mało, na samym początku przenieśliśmy się do początków festiwalu i w pięknym filmie powróciliśmy do wszystkich edycji. Tuż po koordynatorka festiwalu Pani Magdalena Kłoda poprosiła wszystkich zgromadzonych aby uczcić tych co odeszli w ciągu tej dekady - minuta ciszy zapanowała na widowni.

W zadaniu, które było współfinansowane przez Gminę Brzeg, Powiat Brzeski oraz Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON, udział wzięło około 400 osób. To rekordowa frekwencja, BCK tętniło w tym dniu emocjami i pięknymi występami. Frekwencja jak zawsze 200 %. Na scenie zaprezentowali się reprezentanci z 20 miast Opolszczyzny z 25 placówek. W gronie jurorów znalazły się osoby , które oceniały występy uczestników przez całą dekadę. W tym roku z racji jubileuszu przyznano 25 I Miejsc z kategorii Zespół, 15 I Miejsc w Kategorii Solista, oraz 11 I Miejsc w kategorii duet. Nagroda Specjalna ufundowana przez Komputronik Brzeg powędrowała do Solisty Sebastiana Książek z WTZ Olseno , nagroda organizatora trafiła w tym roku do ZSS z Brzegu, natomiast najważniejszą nagrodę GRAND PRIX otrzymał SOSW Z Grodkowa, nagroda GP została ufundowana przez Powiat Brzeski. Każdy uczestnik wyjechał z nagrodą, placówki otrzymały nagrody za występy, a opiekunowie za trud w przygotowania swoich podopiecznych. Nagrody wręczali: przedstawiciel Gminy Brzeg Burmistrz Tomasz Witkowski, przedstawiciel Powiatu Brzeskiego Pani Sekretarz Genowefa Prorok, przedstawiciel Samorządu Województwa Opolskiego Pan Jacek Niesłuchowski. To właśnie dzięki tym jednostkom mogliśmy zrealizować zadania na tak wysokim poziomie.
Ogromne podziękowania należą się kadrze WTZ Brzeg , Agnieszka, Justyna, Viola, Dawid, Jerzy, Michał, za trud i wkład w pracę. Dziękuję również wolontariuszom z ZSZ nr 1 z Brzegu, wszystkim pracownikom BCK wraz z Panem Dyrektorem Jackiem Ochmańskim na czele. Dziękuję Straży Miejskiej, Komendzie Powiatowej Policji i Zakładowi karnemu w Brzegu za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.
Jak zawsze na posterunku i w gotowości był Pan Andrzej Wojnarowski, który zapewnia nam zabezpieczenie medyczne. Dziękuję sponsorom, darczyńcom, mediom i każdemu kto przyczynił się do realizacji tego przedsięwzięcia. Wielki ukłon należy się kadrze WT, pracownikom BSSM oraz Brzeskiej Spółdzielni Socjalnej "JEDYNKA", ktorzy oprócz czynnego udziału pomagali w całym przedsięwzięciu. Wszystkich nie jestem w stanie wymienić, wiem jednak, że pracując na co dzień z osobami niepełnosprawnymi ich radość i możliwość spełnienia dają nam moc do działania i czynienia dla drugiego człowieka dobra. O festiwalu można więcej poczytać i zobaczyć recenzje i reportaże na naszym profilu na facebooku - #festiwaljesteśmytubrzeg
Do zobaczenia za rok na XI Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "JESTEŚMY TU"
zmieniamy nazwę, aby poszerzyć repertuar. Dzięki temu odkryjemy dotąd nieznane oblicze naszych wykonawców.

MK

<< Wróć do poprzedniej strony

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PO UNIKATOWE JEDYNE W SWOIM RODZAJU:

Prace wykonane przez osoby niepełnosprawne uczestników WTZ Brzeg. Różnorodność tematu od WIOSNY po WIELKANOC w tym: Ceramika, Witraż, Stroiki, Kartki, poprostu rękodzieło artystyczne. Brzeg -Ul. 1 Maja 2